Úvod
Aktuality
Co nabízíme
Ubytování
Pravidla
Ceník
Fotogalerie
Personál
Ke stažení
Nabídka pro veřejnost
Kontakt:
Věžnice 128, 582 52 Věžnice
Telefon: +420 564 109 950
Mobil: +420 724 165 049
Provozní doba: po-pá 8.00 - 14.00
Email: domov.svateho.floriana@
centrum.cz

Číslo dárcovského účtu:
218362637/0300
Potvrzení o daru zažádejte na e-mailu: josmalek@seznam.cz
Podpořil Kraj Vysočina
Bydlení Domov sv. Floriana Věžnice, poskytující pečovatelské služby, nabízí jednopokojové (od 25m2) a dvoupokojové (od 38m2) byty, které jsou vybaveny kuchyňskou linkou, koupelnou se sprchovým koutem, wc a umyvadlem a chodbičkou. Vytápění je na elektřinu (každý byt má vlastní elektroměr). Kromě seniorů a osob se zdravotní postižením si mohou byty pronajmout také rodiny s dětmi, singles apod. (využití jako startovací byty, malometrážní byty).

Byty jsou dispozičně trochu odlišné, takže nájemníci mají možnost zařídit si je dle vlastního přání. V případě potřeby lze využít sprchový kout v přízemí budovy.

Budova se nachází v klidné části obce Věžnice s výhledem do okolní přírody.

Součástí budovy je výtah, společenská místnost pro pořádání různých aktivit (ranní posezení u kávy či čaje, hraní společenských her, filmový klub, tvořivá dílna apod.). Můžete také využít naší malé knihovničky, která je součástí společenské místnosti.
Dále je budova vybavena posilovnou, masážním křeslem, whirpool masážní vanou, infrasaunou, pedikúrou, prádelnou, sušárnou a kuřárnou.
Výhodou polohy obce Věžnice je dobrá dostupnost do Jihlavy, Havlíčkova Brodu (dojezd automobilem do 20 min.), Žďáru nad Sázavou (automobilem dojezd do cca 30  minut). Obec se může pochlubit velkou občanskou vybaveností. Najdete zde obecní úřad, poštu, obchod se smíšeným zbožím, kapli Panny Marie Pomocnice křesťanů a bl. Adolfa Kolpinga, kulturní dům, hospodu, mateřskou školu, 1. stupeň základní školy, 2 dětská hřiště, fotbalové hřiště, kurty pro tenis, basketbal, volejbal apod., přírodní zahradu, knihovnu atd. Působí zde také různé spolky – SDH, honební společenství, Kolpingova rodina, Sportovní Klub, OS Babinec.

Máte možnost využít bohatý kulturní a sportovní život – plesy, taneční zábavy, pálení čarodějnic, besídky, jarní setkání starší generace, obecní pouť, fotbalové zápasy, sportovní turnaje, dětský karneval, pilatek cvičení, lampionový průvod, dětský den a spousta dalších.


Akce v DsvF
Během roku se pořádá hned několik akcí, z nichž některé se staly tradicí. Většina akcí se realizuje buď ve společenské místnosti nebo na zahradě DsvF. Všechny akce mají za cíl rozvoj motoriky, podporu komunikace a duševní svěžesti, rozbití každodenního stereotypu a upevňování vazeb mezi klienty navzájem i s občany ve Věžnici a okolí.

Pořádáme filmový klub, kde promítáme nejčastěji české komedie či dokumentární pořady, vyrábíme vánoční a velikonoční dekorace, opékání špekáčků, výroba dárkových předmětů z přírodnin, zdobení perníčků, štědrovečerní večeře apod. Také jsme pořádali výlet k mostu Lutrian, k rybníku Kukle či do muzea v Polné na výstavu kočárků. Klienti mají také možnost využít společenskou místnost ke sledování televize, čtení knih z knihovničky a hraní společenských her. Každý všední den od 9:00 do 9:30 je možné zajít do společenské místnosti na kávu či čaj, posedět a popovídat si. Tohoto setkání se účastní také pečovatelky.

Cena za bydlení je od 3000,- (dle plochy bytu) + energie. Poskytneme také poradenství v oblasti sociálních dávek. Pokud zjistíme, že máte na dávky nárok, pomůžeme Vám s jejich vyřízením.